O mnie

Bardzo miło mi jest Cię gościć na moim blogu dotyczącym prawa mody, nowych technologii i własności przemysłowej. Fajnie, że szukasz nowej dawki wiedzy i wujek Google zaprowadził Cię tutaj 🙂

Idea bloga “Patent na modę” zrodziła się w ciągu sekundy, ale proces jej formowania się w mojej głowie trwał spokojnie z kilka lat. 

Celem bloga jest przybliżenie zagadnień własności intelektualnej z naciskiem na prawo mody, nowych technologii i własność przemysłową.

Chcę też odczarować zawód rzecznika patentowego, bo wciąż jest to specjalizacja mało znana (a ma już 101 lat!) i nawet moi najbliżsi mają często problem żeby zrozumieć co ja w ogóle robię.

Od początku. Nazywam się Klaudia Wierzbicka, jestem magistrem prawa, a od stycznia mam przyjemność być aplikantem rzecznikowskim. Zaraz, chwila, kim? Rzecznikiem prasowym? Co? Na czym to polega? Wszystkie wątpliwości rozwiewam tutaj.

Na co dzień pracuję w kancelarii prawno-patentowej Kulikowska&Kulikowski, gdzie zajmuję się głównie kwestiami znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Od wstępnej fazy przed rejestracją, przez ich ochronę, po spory sądowe.

Pracujemy na przepisach polskich, europejskich, jak i międzynarodowych. Czyli jak raz nam zaufasz, będziemy się opiekować Twoim dzieckiem od A do Z. Na dobre i na złe.

I tutaj ogromne podziękowania należą się mojej patronce – adwokat i rzecznikowi patentowemu Monice Witkowskiej, która przyjęła mnie pod swoje skrzydła, pozwala zadawać głupie pytania i daje mądre odpowiedzi.

Ale do brzegu. Prawem mody zajmuję się od kilku lat, ucząc się od najlepszych – adwokat Magdaleny Korol i prawnika Arkadiusza Szczudło.

Zaczęło się jak zawsze, czyli w 2015 roku wysmarowałam elaborat do Magdy zaczynający się od słów, które mam nadzieję, już mi wybaczyła, a brzmiały one, UWAGA – “modą interesuję się odkąd pamiętam”. Czyli banał.

Ale wystarczyło 5 minut wspólnego spotkania przy kawie i pyk! Do tego doszedł porządny coaching Arka i mamy 2019 rok, a ja dostałam już taką solidną dawkę wiedzy i praktyki, nie tylko prawnej, ale i biznesowej, że gdyby ktokolwiek mi wtedy powiedział, że tak będzie, rzuciłabym mu swój evil look i poszła dalej. A to dopiero początek.

Na swoim koncie mam liczne współprace prawne z projektantami, domami mody, czy modowymi start-upami. Byłam mentorką podczas wydarzeń związanych z modą i nowymi technologiami, prowadziłam szkolenia w zakresie ochrony własności intelektualnej m.in. dla branży fashion, a wraz z teamem Instytutu Prawa Mody robimy też kurs online e-Akademia: Prawo dla kreatywnych, z czego jestem bardzo dumna.

Gwarantuję, że znajdziesz coś tutaj dla siebie, a jeżeli pojawią się pytania bądź wątpliwości, serdecznie zapraszam do kontaktu mailowego na adres: klaudia@patentnamode.pl

Dzięki, że jesteś!

Scroll to Top